Zakładki:
Blogi o tematyce ukraińskiej
Dla ciała i duszy
Media on-line
Moje podróże z żoną
Polecam
Strony oficjalne Ukrainy
Strony związane z Ukrainą
Tego bloga linkują

wtorek, 24 kwietnia 2007
Piosenka na Euro 2012!!
Na plotek.pl rozpoczęto debatę kto powinien zaśpiewać oficjalną piosenkę na Euro 2012. Mamy do wyboru:
- Dodę (argument, że jest bardzo piłkarska bo męża Majdana, jest już nieaktualny),
- Rusłanę (wygranie Eurowizji nie gwarantuje dobrego poziomu),
- Via Grę (już jedna Doda może przyprawić o zawał serca wielu kibiców starszych wiekiem, a co dopiero te trzy diłczatka),
- Edyta Górniak (za hymn Polski w Korei winna być zdelegalizowana, podobnie jak premier Kaczyński),
- Nosowska Rojek i Grabaż (niezłe, ale czy Niemiec bądź Walijczyk zaśpiewa piosenkę ze zbyt dużą ilością słów polskich/ukraińskich?).
Ale uwaga! Znalazłem na niezawodnym portalu youtube piosenkę wykonywaną przez: Wierkę Serdjuczkę (poznaliście ją w poprzednim wpisie) oraz .... Renię Pączkowską. Któż to taki jest? To jest adres jej strony reniapaczkowska.com.
wierkairenia
No cóż, chyba wiadomo, kto się kryje pod tymi okularami z lewej? Hmmm. Wywiad z Renią na interia.pl. Czy już wiecie? Pooglądajcie teledysk Wierki i Reni, tam znajdziecie odpowiedź. Wprawni wychwycą szybko, mniej wprawni muszą wielokrotnie czekać na parę momentów dekonspiracji Reni. A teraz zapraszam do pooglądania. Te panie proponuję na wykonawców piosenki na Euro 2012. A co, niech poznają słowiańską duszę kibice z Europy. Nieważne,że łup łup. Takie ma być, proste słowa, chwytliwa melodia. Piosenka na stadiony dla pijanych ekstazą kibiców.
Вєрка Сердючка

Andrij Daniłko to ukraiński komik i piosenkarz. Jako Wierka Serdjuczka podbił serca swych fanów nie tylko na Ukrainie, ale też w wielu krajach byłego Związku Radzieckiego. Teraz ma szansę podbić Eurowizję, bowiem reprezentuje on Ukrainę w tegorocznych konkursie Eurowizji. Więcej o tym artyście można przeczytać na gazeta.pl oraz telekritika.kiev. Z jednym tylko się nie zgadzam, że Michał Wiśniewski przy Andriju to szczyt dobrego smaku (więcej o tym w następnym wpisie). Poniżej można pooglądać moim zdaniem najlepszą piosenkę Wierki - "Всё будет хорошо".

Zaś poniżej to tylko wycinek twórczości Andrija Daniłki. Miłego oglądania.

 

 

Zaś piosenka na Eurowizję 2007 to najgorszy chłam jaki słyszałem, ale każdy może mieć własne zdanie. Wpierw trzeba ją wysłuchać.

 

 

środa, 18 kwietnia 2007
Polska i Ukraina gospodarzami Euro 2012
 
platini

Sukces niesamowity. Dziekuję Ukrainie za inicjatywę i podjęcie rozmów z Polską na temat organizacji turnieju Euro 2012. Dziękuję rządom polskim (Belki, Marcinkiewicza i Kaczyńskiego) za poparcie polityczne. Chapeau bas! Mam nadzieję, że ta wspólna inicjatywa zbuduje głębokie porozumienie pomiędzy naszymi krajami i nienawiść już nie będzie wyznacznikiem kontaktów mieszkańców tych państw.
 
radość

УКРАЇНА і ПОЛЬЩА - господарі Євро-2012! - (donbass.dn, gpu-ua.info)
 
PS. z forum na stronie champion.com.ua

 Тетяся

18.04.07 19:59:20
Хтось тут написав про те які партійні погляди мають ті хто був у Кардіфф на презитації.
То ще одни доказ, що разом нас багато, футбол об"єднає не тільки Україну, а переможе старі образи між нами і Польщею.
Слава братам слов"янам!!!!!!!!!!! Слава українцям!!!!
23:00, leszlong , sport
Link Komentarze (2) »
wtorek, 17 kwietnia 2007
Euro-2012 czyli Polska i Ukraina wespół w zespół
 
euro2012
 
Dziś ostatnie prezentacje zaś jutro ostateczna decyzja, kto bedzie organizatorem turnieju EURO-2012. Prasa w każdym z krajów starających się o organizację, obwieszcza o dużych szansach na wygraną (gazeta.pl ). Po oglądnięciu stron kandydatów - Włochy, Chorwacja-Węgry i Polska-Ukraina - stwierdzam, że najsłabsza strona internetowa jest węgiersko-chorwacka. Każdy z kandydatów ma swoje atuty i wady. Jako Polak oczywiście wolę, aby wybrano wspólną propozycję Polski i Ukrainy, bo to jest szansa na ożywienie tej części Europy, na zjednoczenie duchowe podzielonych politycznie społeczeństw. Ponadto dochodzi strona komercyjna (85 mln konsumentów).
Metody prezentacji są różne: od wystąpień znanych sportowców i polityków w Cardiff po flash-mob (gazeta.lviv.ua). Wedle gazeta.ru w razie wyboru polsko-ukraińskiej oferty, Ukraina wyda ponad 4 miliardy USD na przygotowanie i organizację EURO-2012 (budowa infrastruktury transportowej, powiększenie bazy noclegowej oraz przebudowa starych i budowa nowych stadionów). Minister ds spraw rodziny, młodzieży i sportu Ukrainy Wiktor Korż powiadomił, że "ogólnie ukraińska gospodarka w razie organizacji finałowej części EURO-2012 zyska 37 miliardów hrywien (USD 7,4 mld)".
Oczywiście zagrożeniem dla naszej kandydatury jest polityczny kryzys na Ukrainie oraz śledztwo w sprawie korpucji w polskiej piłce nożnej. Jednak inni kandydaci też swoje mają za uszami. Jedno jest pewne, nie ma kandydata 100% pewniaka, więc szansa jest duża.
A jutro trzymamy kciuki, bowiem wszyscy kibicujemy Euro2012 - Триматимемо кулаки разом!! Ми всі фанати Euro2012!!
18:12, leszlong , sport
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 kwietnia 2007
Doceniony trud
 
Z zaszczytem informuję, że na koniec tygodnia czyli tzw. weekend, ten blog znalazł się w dziale polecanych blogów do przeczytania czyli "Blogi-blox.pl". Nie wiem, kto z decydentów GW znalazł mojego bloga i polecił do wstawienia na stronę główną, ale mu z góry dziekuję. Po wstępnej zmianie szaty graficznej i formatu notek (więcej zdjęć, linków i filmów) udało się dostać na stronę główną gazety.pl. (notabene mojej żonie udało się to dwa razy, z dwoma różnymi blogami). Tym wszystkim, którzy odwiedzili mojego bloga, choćby na krótką chwilę, dziękuję. Załączam dowody.

to jest wycinek ze strony gazeta.pl.
tu zaś za pomocą stat.24 obserwowałem szaloną ilość wejść w ciągu weekendu.
sobota, 14 kwietnia 2007
Wesele na Huculszczyźnie

Oto efekt kolejnych poszukiwań wątków ukraińskich na portalu youtube. Wesele odbyło się w sierpniu 2004 roku, w miejscowości Dolny Berezów (ukr. Ніжний Березів, 15 km od Kołomyi, stolicy Huculszczyzny). Zapraszam do pooglądania innego świata, chociaż pewnie jeszcze tak z 20 lub mniej lat temu w niektórych regionach Polski też tak bywało. Miłego oglądania.

 

 

 

 

PS> Niestety najlepszy kawałek tj. tańce nie mogę znaleźć na youtube. Szkoda, bowiem końcówka cz.III jest najlepsza.

środa, 11 kwietnia 2007
"Pomarańczowa księżniczka. Zagadka Julii Tymoszenko"
książka o julii tymoszenko

Pod tym tytułem Wydawnictwo Literackie wyda biografię Julii Tymoszenko autorstwa Niemca Dmitri Popowa i Rosjanina Ilji Milstaina. Wcześniej ukazała się w Rosji, Niemczech, Litwie. Tutaj informacje o tamtych wydaniach ze strony internetowej Julii Tymoszenko. Polska premiera przewidziana jest na 24 maja 2007roku. Poniżej okładka z niemieckiego wydania.
wydanie niemieckie książki o julii tymoszenko
wtorek, 10 kwietnia 2007
Ubiegły gorący tydzień polityczny na Ukrainie

1. Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko w telewizji informuje telewidzów o podpisaniu dekretu o rozwiązaniu Rady Najwyższej Ukrainy.

 

 

2. Teledysk FireOna pt. "Лента за лентою" pokazujący demonstracje na Ukrainie 31 marca 2007r.- akcja obywatelska pod nazwą "Геть зРаду!"

 

3. Film pokazujący wiec Partii Regionów z dnia 4 kwietnia 2007. Dosyć nudno jak widać po zachowaniu mężczyzn machających flagami, a raczej obijających się wzajemnie. Pora (wczesne popołudnie) i przejście większości wiecujących na ulicę Bankową (siedziba prezydenta Ukrainy) może tłumaczyć tak małą ilość osób.

Więcej filmów oraz zdjęć z Kijowa w trakcie ubiegłotygodniowych wieców i demonstracji można zobaczyć na blogu Weroniki Chochłowej.

poniedziałek, 09 kwietnia 2007
Z zasobów YouTube

Dzisiaj przedstawiam trzy filmy video wygrzebane z w/w strony:

 

1. Ukraińscy studenci postanowili zrobić kawał innym. Po oglądnięciu tego filmu moja żona stwierdziła, że to jest udawane, bowiem ktoś to filmował i nie jest możliwe, aby nikt nie zauważył kamerzysty w kuchni. Argument drugi - często jest filmowana reakcja innych "od czoła" czyli od strony wnętrza garnka (1:07, 1:09, 1:50, 2:13, 2:27, 2:34, 2:53). Bardziej wiarygodnie by to wyglądało, jakby umieścili stacjonarną kamerę. Ale pomysł ciekawy.

 

2. Film prezentujący plakaty reklamowe na Ukrainie z okazji roku Ukrainy w 2005. Bardziej do mnie przemawiają te niektóre plakaty niż polskie związane z patriotyzmem, szczególnie w stylu "Bóg, Honor i Ojczyzna" lub rodzina polska na tle ziemi ojczystej (vide kampania LPRu).

 

3. To jest po prostu discopolo po ukraińsku. Muzyka wpadajaca w ucho, człowiek czuje się swojsko i radośnie. Zachęcam przypatrzeć się mężowi (na końcu teledysku) - jaką ma fryzurę! Całkiem inną od typowo kozackich czupryn. Czyżby to był polski szlachetka? I tak to wszystko toczy się wokół smakołyku z Ukrainy czyli sała (wędzonej słoniny).

niedziela, 08 kwietnia 2007
ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

zmartwychwstanie Chrystusa

Tymi słowami podczas liturgii wielkanocnej oznajmiają światu Dobrą Nowinę kapłani i wyznawcy obrządku wschodniego w niedzielę wielkanocną. Zaś w poniedziałek wielkanocny zgodnie z tradycją grekokatolicy przychodzą podzielić się ze zmarłymi Dobrą Nowiną o zmartwychwstaniu, w którym uczestniczyć będą także zmarli.

Alleluja! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!

 
1 , 2